Skip to product information
BHS-24 HighRise 25.4
$59.99
Shipping calculated at checkout.
Details
- The +35° angle provides a more relaxed or upright riding position
- For direct mount on the steerer tube, 28.6 mm (1 1/8'')
- Black-on-black decals and galvanized black bolts
- Certified to use on all types of bikes including MTB and E-bikes
Attributes
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Stem Angle | 35° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 41mm |
| Stem Weight | 162g |
You might also like...