Skip to product information
FCM500
$42.99
Shipping calculated at checkout.
Details
- 7/8 speeds
- Square axis
- 42-34-23 teeth
- Steel
- 50 mm chain line
- 974 g (175 mm)
- Integrated chain guard
Features
| BCD | Rivets |
| Bottom bracket included | No |
| Chain line | 50 mm |
| Teeth | 24/34/42 |
| Crank length | 175 mm |
| Interface | Square |
| Crankset weight | 974 g |
| Crankset material | Cr-Mo |
| Threaded pedals | 9/16'' |
| Main color | Black |
| Speed | 7/8 |
You might also like...