Skip to product information
Legacy
$289.99
Shipping calculated at checkout.
Details
- Two and a half room construction
- 22mm axle and square chromoly cranks for maximum strength
- RSD/LSD compatible
- Molded reinforcement for pedal attachments for increased strength
Features
| Bottom bracket included | No |
| Bottom bracket axle diameter | 22 mm |
| Crank length | 170 mm |
| Interface | 22 mm |
| Crankset Weight | 884 g |
| Crankset material | Cr-Mo |
| Pedal threading | 9/16'' |
| Main color | Black |
| Transmission center distance | BMX |
You might also like...