Skip to product information
FCM300
$42.99
Shipping calculated at checkout.
Details
- triple chainring crankset
- 7/8 speeds
- Aluminum construction
Features
| Center distance | Rivets |
| Bottom bracket included | No |
| Chain line | 50 mm |
| Teeth | 28/38/48 |
| Crank Length | 170 mm |
| Interface | Square |
| Crankset weight | 1107 g |
| Crankset material | Aluminum |
| Pedal threading | 9/16'' |
| Main color | Black |
| Speed | 7/8 |
You might also like...